Vzdělávácí kurzy NAUTIS

ON-LINE: Jak přistupovat k dětem s PAS s delikventním nebo kriminálním chováním

Rádi bychom vás pozvali na první setkání interdisciplinárního semináře pod záštitou Poradny NAUTIS. Počet míst i cílová skupina setkání je omezena!


Cena kurzu:
zdarma
Počet hodin:
3 hodiny
Počet volných míst:
3
Datum konání:
08. 12. 2021

Cílem pilotního setkání je představit služby a možnosti podpory schopné podporovat děti s PAS s delikventním nebo kriminálním chováním a tím předcházet umístěním v diagnostických ústavech a dalších institucích ústavního typu. 

Pro koho je setkání určeno: pro pracovníky orgánů veřejné moci (Policie ČR, Městské policie, OSPOD), pracovníky diagnostických ústavů a neziskových organizací věnujících se ochraně práv dětí s autismem. Setkání není určeno pro veřejnost!

Setkáním vás provedou Bc. Šimon Plecháček, Mgr. Martin Semrád, Mgr. Magdaléna Kosová, Mgr. Lenka Bittmannová, Mgr. Julius Bittmann, Mgr. Magda Freseová

 

Program setkání:

9:00 - 12:00

  • Představení NAUTIS a Poradny NAUTIS
  • Úvod do autismu – porozumění potřebám dětí s PAS, jaké jsou specifické potřeby dětí s PAS a jak na ně odpovídat
  • Služby pro děti s PAS a jejich rodiny a kde je hledat
  • Příklady dobré a špatné praxe, doporučení ze strany odborníků na PAS - jak se pracuje s dětmi s PAS s chováním náročným na péči ve školách a v terapii? Čeho se vyvarovat a co naopak podpořit?
  • Právní aspekty zacházení s dětmi s PAS - jaká je aktuální právní praxe? Jak se v právním rámci nejlépe zachovat v případech dětí s PAS?
  • Diskuze

Každý ze zájemců o toto setkání je povinen vyplnit přihlášku a do poznámky je nutno uvést profesi a vysílající organizaci/úřad/instituci. Bez uvedení těchto náležitostí je vyplněná přihláška neplatná!

Bližší informace obdrží zájemce na email nejpozději 3. prosince 2021

 

Odebírejte náš newsletter ze střediska vzdělávání

Chcete dostávat novinky a aktuální nabídku kurzů ze střediska vzdělávání NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru.

Kompletní registrace