Vzdělávácí kurzy NAUTIS

ON-LINE: Když mě dítě nevnímá

Jedna z nejtěžších věcí, s nimiž se rodiče, ale i pedagogové malých dětí s PAS musejí vyrovnávat, je nízká reaktivita dítěte.


Cena kurzu:
500 Kč
Počet hodin:
2 hodiny
Počet volných míst:
26
Datum konání:
02. 03. 2021

Lektorské zajištění: Mgr. Petra Jůnová

Pro koho je kurz určen: pro všechny

 

Program kurzu:

16:00 - 18:00

Mnoho rodičů uvádí, že ztratilo mateřskou sebedůvěru při snaze o navázání kontaktu se svým malým dítětem s autismem. Někteří rodiče a pedagogové uvádí, že jejich děti nestojí o společný kontakt, nemají zájem o nabízené hračky, ani o společnou hru s nimi. Někteří rodiče dokonce uvádějí, že je jejich dítě úplně ignoruje, odmítá, nechodí se k nim utěšit a nechce s nimi sdílet své zájmy. Pro rodiče je to velmi bolestivé, frustrující a matoucí. Často obviňují sami sebe. Mají pocit, že něco zanedbali, že jim chybí rodičovská dovednost, která by chování jejich dítěte změnila. Příčina však tkví v autismu a v jeho odlišném vnímání a myšlení, ne v rodičích samotných. Běžné interakce, tj. postupy, které volíme standardně pro navázání kontaktu s dítětem, mohou být zpočátku u dítěte s PAS ignorovány. V rámci semináře si povíme, jaké postupy volit, abychom tyto děti zaujali a získali jejich pozornost.

Fakturační údaje

Vyplňte, pokud chcete kurz fakturovat na firmu.

Souhlasím s obchodními podmínkami   |   zobrazit  
Souhlasím se zpracováním osobních údajů   |   zobrazit  
Mám zájem o zasílání novinek
*

Odebírejte náš newsletter ze střediska vzdělávání

Chcete dostávat novinky a aktuální nabídku kurzů ze střediska vzdělávání NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru.

Kompletní registrace