Vzdělávácí kurzy NAUTIS

ON-LINE KURZ: Mindfulness - metoda pro zvládání stresu

Mindfulness se překládá jako "všímavost" nebo "bdělá pozornost". Tento terapeutický přístup je založen na modifikovaných meditačních metodách a dalších specifických technikách.


Cena kurzu:
1 500 Kč
Počet hodin:
4 hodiny
Počet volných míst:
19
Datum konání:
13. 10. 2020

Lektorské zajištění: Mgr. Roman Pešek

Pro koho je kurz určen: pro dospělé osoby (pedagogy, speciální pedagogy, rodiče dětí s chováním náročným na péči, dospělé osoby s PAS aj.).

Efekt Mindfulnes byl vědecky ověřen a následně byly vytvořeny speciální programy např. pro redukci stresu (Mindfulness based Stress reduction). Výsledky výzkumů potvrzují, že lidé, kteří pravidelně využívají Mindfulness metody jsou méně náchylní k depresivním a úzkostným stavům; jsou si více vědomi svých emocí a ze špatné nálady se dostávají rychleji. Účastníci kurzu se seznámí s teoretickými poznatky o Mindfulness terapii a osvojí si základní meditační metody a další techniky, které mohou psychohygienicky využívat pro redukci stresu jak v profesním, tak osobním životě. Zároveň si každý účastník vytvoří vlastní individuální plán, jak tyto metody ve svém každodenním životě využívat. 

 

Program kurzu:

9:00 - 13:00

  • Úvod do Mindfulness.
  • Nácvik meditací.
  • Metoda kognitivní restrukturalizace a Mindfulness.

Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování kurzu na e-mail.

Odebírejte náš newsletter ze střediska vzdělávání

Chcete dostávat novinky a aktuální nabídku kurzů ze střediska vzdělávání NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru.

Kompletní registrace