Jak neztratit sebe v péči o dítě s PAS

2 400 Kč
Skladem (>5 ks)

Termín kurzu: 16. října 2024

Prakticky zaměřený kurz pro rodiče a další blízké osoby dětí a dospělých s PAS, odborníky (speciální pedagogové, psychologové, terapeuti, sociální a poradenští pracovníci apod.), kteří přicházejí do kontaktu s rodinami s dětmi či dospělými s PAS. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lektorské zajištění: Mgr Miroslava Pravdová

Kurz si klade za cíl poskytnout podporu a náhled na všechny oblasti rodičovství s dítětem s PAS. Vychází z bohaté terapeutické zkušenosti práce s rodiči od začátku sdělení diagnózy po provázení v průběhu vývoje dítěte s PAS, včetně práce s rodiči v podpůrných skupinách. Kurz může nabídnout jiné způsoby, jak přemýšlet o sobě a své roli rodiče, a to v několika rovinách, kurz je sestaven z několika bloků. Na závěr každého bloku se v diskusi účastníci s lektorem zamýšlejí nad vlastními potřebami a reflexemi, ověřují si vlastní zkušenosti, vzájemně se mohou opírat o dobrou praxi nebo si nahlížet možná slepá místa.

Kurz je koncipován jako dialog, otevřená komunikace s účastníky, předávání zkušeností z terapeutické praxe včetně kazuistik. Cílem je podpora účastníků ve změně přístupu k sobě i ke svým dětem, partnerům či v rámci institucí ke klientům.

 

PROGRAM:  9:00 - 16:00 

1. blok – Já a moje rodičovství /co už umím, co mě trápí, v čem je to jiné než s běžným dítětem a co mohu změnit/

- jaký jsem rodič – co umím, co mi nejde, z čeho mám strach, jak si dovolím se za sebe postavit, jak vypadá moje sociální síť pomoci s péčí, jak jsem vyrovnán s diagnózou, jaké stereotypy si nesu z primární rodiny, apod.

- jak může vypadat dobré rodičovství?

- diskuse s účastníky

2. blok – Co se odehrává v různých fázích vývoje dítěte /0-dospělost/

- dítě a jeho projevy, kterým nerozumím nebo mě dráždí, nepřijetí ze strany primární rodiny, okolí, přátel, strach o budoucnost, vyčerpanost rodičů, problémové chování, škola, sourozenci, osamělost dítěte nebo rodiče, apod.

- kazuistiky

- prevence + funkční strategie

- diskuse s účastníky

3. blok – Kam se ztratila péče o sebe a své potřeby

- jak vrátit do života osobní zájmy a odpočinek, kde hledat pomoc a podporu, jak si dovolit mít sebe na prvním místě v rámci prevence vyhoření

- jak vypadá naše partnerství a jak ho případně vrátit na scénu

- diskuse s účastníky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: