Základy sebeochrany při individuální práci s klientem

2 400 Kč
Skladem (>5 ks)

Termín kurzu: 8. 11. 2024

Tento jednodenní kurz je koncipován ryze prakticky. Během kurzu pracují účastníci ve skupinách, osvojí si základy fyzických úchopů, které poté mohou využít při zvládání chování náročného na péči.

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lektorské zajištění: Mgr. Kateřina Šulcová

Pro koho je kurz určen: pro rodiče mající v péči klienty s problémovým či agresivním chováním nebo osobní asistenty, kteří z podstaty sociální služby jsou s klientem sami. Kurz není určen pro pracovníky pobytových služeb, kde je více zaměstnanců v jednom prostoru (pro ty je určen dvoudenní kurz Použití fyzické restrikce u klientů s problémovým chováním).

Účastníkům budou navrženy krizové scénáře pro konkrétní klienty tak, aby bylo jasné, jak příště postupovat při jejich agresivním chování. V rámci kurzu se účastníci seznámí s technikami fyzického zvládnutí agresivního klienta. Dále se naučí základní sebeobranné metody při škrcení, držení klientem a kousání. Použité techniky vychází z pravidel šetrné sebeobrany, ale jsou uzpůsobeny na situace, kdy je rodič nebo osobní asistent s člověkem s autismem sám. Účastníci si mohou jednotlivé akce nahrávat nebo fotit pro vlastní potřebu.

Kurz probíhá v učebně, kde jsou žíněnky a není určen pro pasivní pozorovatele! Každý účastník musí mít s sebou sportovní oblečení i obuv.

Akreditace: MPSV ČR, 7 hodin

Místo konání: Středisko vzdělávání NAUTIS, Závěrka 2369/14, 169 00 Praha 6.

 

Program kurzu:

9:00 – 15:00

  • Vhled do terapie a preventivních programů.
  • Nácvik fyzických úchopů. Držení agresivního klienta ve stoje a vleže.
  • Obrana proti držení, škrcení a vyhnutí se úderu. Odtáhnutí klienta ze silnice.
  • Vyhýbání se agresivnímu klientovi.
  • Nácvik konkrétních situací, které asistenti zažívají s jednotlivými klienty nebo rodiče se svými dětmi

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: