Video modeling – možnosti využití videa pro rozvoj dovedností dětí s poruchou autistického spektra

2 500 Kč
Skladem (>5 ks)

Termín kurzu: 6. 12. 2024

Účastníci tohoto jednodenního semináře získají praktické informace a dovednosti, jak postupovat při práci s video návody. Metoda Video modelingu je specifická forma učení dovedností či formování chování prostřednictvím sledování videa.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lektorské zajištění: Mgr. Petra Jůnová, Bc. Jan Kouřil

Pro koho je kurz určen: pro rodiče i pedagogické pracovníky a další pečující osoby o děti s poruchami autistického spektra.

Účastníci semináře se seznámí s možnostmi, jak využít video pro rozvoj dovedností u dětí s poruchami autistického spektra v oblastech sociální interakce a komunikace (např. pozdravení, prosba o pomoc, vedení rozhovoru s vrstevníkem), hry (např. jednoduchá manipulace s hračkou, konstrukční hra, hraní kolektivních a pohybových her), sebeobslužných a praktických dovedností (např. mytí rukou, oblékání, příprava svačiny, zvládnutí úkolu nebo konkrétního pracovního postupu, výtvarné aktivity).

Součástí vzdělávacího programu jsou videoukázky, kazuistiky, příklady z praxe i praktická cvičení.

Akreditace: MŠMT ČR, 8 hodin

Místo konání: Středisko včasné intervence, Písecká 1967/5, 130 00 Praha 3 - Vinohrady.

 

Program kurzu:

9:00 – 12:00 teoretická část:

  • představení metody videomodelingu, výhody pro použití vzhledem k poruchám autistického spektra, oblasti použití videomodelingu (herní dovednosti, sociálně komunikační dovednosti, praktické a sebeobslužné dovednosti)
  • metodika práce s video návody - postup při natáčení video návodu a postup práce s video návodem (fáze nácviku při práci s dítětem)

 

13:00 – 16:00 praktická část:

  • workshop - příprava a natáčení videonávodů
  • rozbor natočených videí, diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: